5 متن کاربردی برای شروع اجرا قسمت (1)

یکی از دغدغه های بسیاری از مجریان نگارش متن اجرا، به ویژگی متن آغاز اجراست. در این مقاله قصد داریم برای آشنایی هر چه بیشتر شما مخاطبان راسارویداد، به ارائه 5 نمونه متن کاربردی برای شروع اجرا بپردازیم. نکته بسیار مهم در استفاده از این متن ها این است که این ها فقط متن های نمونه هستند و شما مخاطب گرانقدر الزامی به پایبندی به تک تک کلمات آن را نخواهید داشت و توصیه می شود با فراخور فضای برنامه خود تغییرات لازم را اعمال نمایید


نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 1:

بسم الله الرحمن الرحیم. سلام عرض می کنم به خدمت همه شما حضار عالیقدر ان شاءالله در هر حال و جایی که هستید مورد عنایت ویژه ی حق باشید. من (معرفی خود) به همراه تمامی همکارانم خیلی خرسندیم  که امروز (روز هفته) مورخ (تاریخ) ، در (نام محل برگزاری رویداد) با برگزاری (نام کامل رویداد) افتخار داریم همراه شما باشیم.  از حضور گرم و لطف و محبت همه شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

 

نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 2:

به نام حضرت دوست گشاییم دفتر دل را . سلام میگم به همه شما دوستان عزیز و نازنینم. (معرفی خود) هستم. امیدوارم هفته ی خوبی و سرشار از آرامشی رو پشت سرگذاشته باشید (توضیح: با فرض اینکه در آخر هفته به سر می بریم) خیلی خوشحالیم که (نام کامل برنامه) بهانه ای شد تا در (تاریخ) درکنار شما باشیم. حال و هوای(نام محل برگزاری رویداد) منور و معطر به وجود ارزشمندتون کردید خیلی خوش آمدید.


نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 3:

به نام خدا و سلام خدمت همه ی شما مخاطبان محترم. امیدوارم که حال همه شما خوب باشه.
امروز (روز هفته) (تاریخ) حال و هوای (نام محل برگزاری رویداد) یه جور دیگه ای خوبه چرا که مزین به حضور کسانی است که (ویژگی شغلی مشترک بارز بین حضار مثل دکتر، کارگر، هنرمند، دانشجو و...). باعث افتخار ماست که با برگزاری (نام کامل رویداد) تا ساعت (زمان پایان برنامه) قرار هست همراه و همنفس شما باشیم. من (معرفی خود) هستم و خیلی خوشحالم که با اجرای این برنامه هم کلام شما خواهم بود.

 

نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 4

به نام آنکه تن را نور جان داد خرد را سوی دانایی عنان داد.
سلام عرض می کنم خدمت شما مخاطبان فرهیخته و گرانقدر. ان شاءالله که (روز هفته) بسیار خوبی رو آغاز کرده باشید  امروز (تاریخ) است و من (معرفی خود) خیلی خوشحالم که مفتخرم با اجرای (نام کامل برنامه) در معیت شما باشم.


نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 5

به نام خدای سمیع و بصیر *** خطاپوش بخشنده ی بی نظیر.
سلام به همه شما مخاطبان گرانقدر. من (معرفی خود) هستم.در (نام روز هفته - روز هفته) مورخ (تاریخ) در (نام مکان) از پنجره (نام برنامه) به شما سلام می کنیم. خیلی خوش آمدید. امیدواریم که یه روز به یادماندنی را در دفتر خاطراتمان به اتفاق یکدیگر رقم بزنیم.