5 متن کاربردی برای شروع اجرا قسمت (3)

یکی از دغدغه های بسیاری از مجریان نگارش متن اجرا، به ویژگی متن آغاز اجراست. در این مقاله قصد داریم برای آشنایی هر چه بیشتر شما مخاطبان راسارویداد، به ارائه 5 نمونه متن کاربردی برای شروع اجرا بپردازیم. نکته بسیار مهم در استفاده از این متن ها این است که این ها فقط متن های نمونه هستند و شما مخاطب گرانقدر الزامی به پایبندی به تک تک کلمات آن را نخواهید داشت و توصیه می شود با فراخور فضای برنامه خود تغییرات لازم را اعمال نمایید

نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 11

 بسم الله الرحمن الرحیم. به نام خداوندی که از رگ گردن به ما بنده هاش نزدیک تر است. اهالی خوب ایران زمین، دلدادگان و محبان آستان ملک پاسبان، حضرت اباعبدلله الحسین، سلام به روی ماهتون. امیدوارم که حال و احوالتون خوب باشه. عزاداری هاتون، عرض ارادت هاتون، بردن نام زیبای سیدالشهدا توسط شما ان شاءالله مرضی رضای حضرت حق واقع شده باشد. به لطف خدای بزرگ و منان و به مدد حضرت ابوالاحرار حضرت اباعبدلله الحسین امروز (تارییخ) این سعادت و دارم تا در اینجا(نام مکان) با (نام کامل برنامه) در معیت شما باشم. (این متن اجرا را می توانید برای شهادت دیگر حضرات نیز به کار ببرید منتها یادتان باشد که به تناسب مناسبت، نام معصومی که مختص روز اجرای شماست را جایگزین نام امام حسین علیه السلام در این متن کنید)

 

نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 12

به نام آنکه جان را فکرت آموخت چراغ دل را به نور جان برافروخت. سلام و ارادت. به برنامه ی خودتون (نام کامل برنامه) خوش امدید. من (معرفی خود) هستم. خرسندم که شریک اوقاتتون هستم در این لحظه ی نابی که در (تاریخ) به قدوم شما عزیزان در (نام مکان) مزین شده. ان شاءالله که همیشه بزمتون مثل الان سرشار از انرژی مثبت و شادی و البته آرامش باشه.

نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 13

اول دفتر به نام ایزد دانا

صانع پروردگار حی توانا

اکبر و اعظم، خدای عالم و آدم

صورت خوب آفرید و سیرت زیبا

سلام بر شما تماشاچیان شریفِ( نام کامل برنامه) در (نام مکان). خوش امدید به محفل خودتون. ولادت با سرسعادت حضرت (....) بر شما میمون و مبارک و محنا باد ان شاءالله و پر از خیر و برکت. (معرفی خود) هستم امیدوارم که حضرت( مولود روز) به نیکی و شایستگی این توسلات و عرض ارادت ها رو بپذیرند و بخرند ان شاءالله. (نام کامل برنامه) پیش کش نگاه های مهربان شما. (یادتان باشد در ابتدای شروع اجرا متنی در قالب شعر، یا دکلمه، یا حدیث، یا قرائت گوشه ای از زیارت نامه و سلام و... برای حضرتی یا امامی که مولود روز اجرای شماست بخوانید)

نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 14

بسم الله الرحمن الرحیم. به نام خداوند بزرگ خداوند یکتا. عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت شما خانم ها و آقایان و همه حضار محترم سراسر (نام مکان) . با یک (نام روز هفته) دیگر در (تاریخ) با تمام انرژی و ذوق و شوق در مقابل چشمان نازنین شما آمدیم تا بگوییم (نام کامل برنامه) برای شماست، به عشق شما و به محبت شما آغاز می کنیم برنامه رو در (نام مکان) به مدد صدای رسای دستان مهربان شما. بنده (معرفی خود) خیلی خوشحالم که سعادت آشنایی با شما رو پیدا می کنم و به ظاهر در مقابل، اما حقیقتا در کنار شما و همراه شما هستم تا روزی سرشار از شادی و اتفاق های به یاد ماندنی را به مدد حق تعالی به اتفاق هم رقم بزنیم.

نمونه متن اجرای شروع برنامه - شماره 15

مزین کن تو کارت را به نامش

ببر بالا دو دستت را بخوانش

که باشد بهر تو کافی همین نام

گر ای شیخا تو محتاجی به راهش

بسم الله الرحمن الرحیم

سلامی به گرمی تابستان محضر شما خونگرمانِ (نام شهری که در آن اجرا می کنید گفته شود مثلا تهران)

(معرفی خود) هستم و سعادت حضور درکنار شما عزیزان را در (تاریخ)

دارم . امروز (نام مکان برگزاری) مفتخر به برگزاری (نام کامل برنامه) است.